default-header

Campingelftal’ FC Maasgouw geeft VV HEBES nu wél tegenstand in derby

HomeCampingelftal’ FC Maasgouw geeft VV HEBES nu wél tegenstand in derby

Campingelftal’ FC Maasgouw geeft VV HEBES nu wél tegenstand in derby

Campingelftal’ FC Maasgouw geeft VV HEBES nu wél tegenstand in derby
maandag  9 februari

‘In het veld is het rivaliteit, daarna drinken we een biertje met z’n allen’

Na een tamme eerste helft hebben VV HEBES en FC Maasgouw zondag na de pauze de titel ‘derby’ eer aangedaan, met in totaal tien gele kaarten. Een boeiende tweede helft leverde twee doelpunten op, een beauty voor de thuisploeg en een penalty voor de bezoekers: 1-1.

Nino Eijer was de wedstrijd in Thorn, eerder dit seizoen, nog niet vergeten. Niet vanwege het resultaat – VV HEBES won afgetekend met 4-1 – maar vanwege de uitspraken die daarna in de rondte gingen. „In de wedstrijd in Thorn zijn we afgeschoten, daarna werden we een campingelftal genoemd”, zegt de speler van FC Maasgouw, die al enige tijd geblesseerd aan de kant staat. „Dat campingelftal staat nu wel maar één puntje achter VV HEBES. De laatste drie wedstrijden hebben we zeven punten gepakt. Vorige week was het gelijkspel terecht (1-1 tegen Langeberg) en die twee overwinningen daarvoor (2-0 bij DVO en 4-1 tegen SVH’39) ook. Deze derby leeft al vanaf dinsdag.”

Op de trainingen ging het er hard aan toe. „Ik heb donderdag zelf even meegetraind, dat was wel mooi om te zien. Het frustreert me altijd als ik toe moet kijken, want deze wedstrijd wil je altijd wel voetballen, ja.”

Typische derby

Dat veel van de spelers van beide ploegen elkaar kennen, was gedurende de wedstrijd goed te merken. Onder anderen Ravi Krause (VV HEBES) en Sander Reuterink (Maasgouw) deden in de tweede helft gebroederlijk naast elkaar hun warming-up, al pratend over een vorig treffen tussen beide ploegen.

Ook Ivo Aretz, verdediger van VV HEBES, vindt de wedstrijden tegen Maasgouw altijd speciaal. Zondag ging hij vooral in de tweede helft vaak de harde strijd aan. Bij het ingaan van de blessuretijd ontving hij van scheidsrechter Hertsig een gele kaart na betrokkenheid bij een opstootje. „Op een gegeven moment kun je je natuurlijk niet meer inhouden”, lacht hij na afloop. „Maar goed, dat is ook het typische van een derby. Dat kleine opstootje hoort erbij. Tevreden met een punt ben ik niet, maar dat zal later op de avond wel anders zijn. Dan drinken we gewoon weer met z’n allen een biertje. Dat is wel het leuke met de jongens van VV HEBES en Maasgouw samen. In het veld is het rivaliteit, daarbuiten is het gezellig.”

Kaarten

Arbiter Hertsig deelde uiteindelijk in totaal tien gele kaarten uit, waarvan twee voor Sam Lemmens, assistent van VV HEBES. Even daarvoor had Maasgouw via een strafschop gelijk gemaakt. Tuur Gubbels schoot de bal tien minuten voor tijd koeltjes achter VV HEBES-keeper Aaron Teeuwen: 1-1. Een twintigtal minuten daarvoor hadden de bezoekers uit Thorn ook al een penalty ‘gekregen’. Aanvoerder Remco Reuterink schoot echter slapjes in, waardoor Teeuwen kon redden. „Remco, goede bal, jongen”, klonk er cynisch vanuit de dug-out van VV HEBES.

In de eerste helft was het voetbal vanuit beide ploegen gezapig. Kansen waren er wel, maar doelpunten niet. Vlak na de rust had Max Kersemakers zijn ploeg op een 1-0 voorsprong gezet. Vanuit een meter of zestien poeierde hij de bal in het net, buiten bereik van Maasgouw-keeper Stef Azzakriti. Aretz: „We verliezen gewoon twee punten. Het zag er prima uit met een 1-0 voorsprong. Er was nog niets aan de hand. Er kwamen twee stomme strafschoppen. Zij missen er eentje en via de tweede komen ze op 1-1. In de heenwedstrijd zag je dat wij ook veel makkelijker voetbalden. Nu gaven ze meer tegenstand, ze hebben niet voor niets een goede reeks neergezet.”

Medicijn

Zowel VV HEBES als Maasgouw kent tot dusver een zeer wisselvallig seizoen. Waar de blauwwitten in de laatste wedstrijden flink wat punten hebben gepakt, is dat bij VV HEBES anders. Trainer Lars Peeters wacht al sinds 23 november – toen RKSVN in Neer met 2-1 werd verslagen – op een overwinning. „We zijn goed begonnen dit seizoen”, vertelt de VV HEBES-trainer. „Vanaf Brevendia (2-1 thuisverlies, red.) hebben we het moeilijk. We spelen prima en hadden een aantal wedstrijden eerder moeten beslissen, maar nu lijkt het wel of we een slecht seizoen hebben. Het enige medicijn is winnen.”

 

Bron: Tim Cox, Dagblad De Limburger

Foto: John Peters

Terug naar overzicht